Zisti, čo hľadali Slováci na internete v roku 2019

198
Vyhľadávanie na internete
Vyhľadávanie na internete

Google už tradične uverejnil štatistiku najvyhľadávanejších slov za aktuálny rok 2019. My ti prinášame prehľad spolu s komentárom a našim pohľadom na vyhľadávacie správanie sa Slovákov  🙂

Kategória: Ako?

V kategórii Ako? rezonovala politická téma. Slováci najviac vyhľadávali slovné spojenie “Ako voliť v eurovoľbách”.

Celý rebríček kategórie Ako?:

Okrem politickej situácie trápila slovákov predovšetkým váha. Nás pobavilo najmä vyľadávanie slovného spojenia “Ako vyrobiť šarkana”.

Kategória: Trendy roka 2019

Najväčším trednom bolo vyhľadávanie informácií spojených s Karlom Gottom. Bohužial tento trend bol spôsobený jeho smutným odchodom, čo potvrdzuje aj obdobie kedy došlo k najväčšiemu nárastu vo vyhľadávaniach.

Celý rebríček kategórie Trendy roka 2019:

Kategória: Slováci a Slovenky

Najvyhľadávanejšou Slovenkou bola súčasná prezidentka Zuzana Čaputová. Obdobie, kedy bolo jej meno vyhľadávané korešponduje s obdobím prezidentských volieb.

Celý rebríček kategórie Slováci a Slovenky 2019:

Kategória: Udalosti

Najvyhľadávanejšia udalosť roka 2019 úzko súvisí s predchádzajúcou kategóriou. Slováci v roku 2019 žili predovšetkým prezidentskými voľbami.

Celý rebríček kategórie Udalosti:

Kategória: Zahraničné osobnosti

Zo zahraničných osobností slovákov najviac zaujímala Nicki Minaj.

Celý rebríček kategórie Zahraničné osobnosti:

Na Slovensku v roku 2019 rezonovala vo vyhľadávaniach predovšetkým politická situácia. Vzhľadom na blížiace sa parlamentné voľby v roku 2020 môžeme podobné správanie sa vo vyhľadávaní očakávať aj budúci rok.

Zdroj: Trends.google.com

Napíš komentár