Rast brady a ako ho môžeme ovplyvniť?

2707
muzsky makeup
ako urychlit rast brady

Chceš si nechať narásť bradu, no nejako sa ti to nedarí? V nasledujúcom článku ti prezradíme pár tipov, ako tento proces urýchliť. 

1. Buď trpezlivý a nechaj bradu rásť 

Buď trpezlivý a nechaj tvoju bradu rásť. Najviac ju totiž ovplyvňuje práve tvoja genetika. Síce jej môžeš na rast vytvoriť čo najideálnejšie podmienky, no ak ti raz nie je súdené, aby si mal poriadne hustú bradu, môžeš skúšať čokoľvek a nič z toho ti nepomôže. Tvoja brada porastie svojim vlastným tempom. 

2. Umývaj si tvár aspoň 2x denne 

Umývaj si tvár dvakrát denne, aby si odblokoval vlasové folikuly. Navlhči tvár teplou vodou. Ak si ešte nezačal pestovať bradu, masíruj tvár pomocou jemného čistiaceho prostriedku určeného na pleť. Ak už máš bradu, použi na ňu iba jemný šampón. Opláchni čistiaci prostriedok alebo šampón studenou a čistou vodou a potom si  opatrne osuš tvár. Urob tak každé ráno a večer.

3. Masíruj si tvár 

Masáž tváre dvakrát denne stimuluje folikuly. Prstami vyvíjaj pevný, nie však bolestivý tlak na tvár, potom masíruj v malých kruhoch nad oblasťou, kde rastie brada. Masáž vykonávaj asi 10 minút, dvakrát denne.

4. Sleduj svoju stravu 

Jedzte viac potravín s vitamínmi B3, B5, B7 a B9. Niekoľko vitamínov typu B podporuje zdravé vlasy, takže zvýšenie ich príjmu môže pomôcť aj tvojej brade rásť o niečo rýchlejšie a hustejšie. Biotín (vitamín B7) sa zdá byť obzvlášť výhodný, preto by si sa o jeho užívaní mal poradiť so svojím lekárom. 

5. Dopraj si dostatok spánku 

Možno by si si to ani nepovedal, ale aj dostatok spánku má na rast brady veľký vplyv. Preto si každý deň dopraj minimálne 7-8 hodín spánku a vytvoríš brade skvelé podmienky na jej rast. 

Medzi ďalšie rady na podporu rastu brady patrí určite pravidelné cvičenie, vyhýbanie sa stresu, nefajčenie, či zdržiavanie sa alkoholu. 

Napíš komentár