Americký vrah, násilník a kanibal Albert Fish, známy tiež pod prezývkou Vlkolak z Wysterie či Mesačný maniak, zomrel vo veku 65 rokov na elektrickom kresle v New Yorkskom väzení. V roku 2007 boli jeho zločiny zvečnené vo filme Sivý muž. Čítajte ďalej a dozviete sa, koľko obetí mal Albert Fish na svedomí.
Príbeh vraha
Albert Fish sa narodil v roku 1870 ako jedno zo štyroch detí. Otec mal už v čase jeho narodenia 75 rokov. Bol od Albertovej matky starší o 43 rokov. Keď neskôr zomrel, zúfalá matka umiestnila Alberta do detského domova. Tam sa u malého chlapca začali rozvíhať homosexuálne návyky a túžba po bolesti. Podľa jeho vlastných slov vychovávatelia deti často bili a malí chlapci sa navzájom sexuálne uspokojovali. Táto skúsenosť navždy poznačila Albertovu psychiku, ktorá už trpela z genetického hľadiska. Jeho strýkovi bola diagnostikovaná mánia, jeho sestra bola mentálne zaostalá a jeho matka trpela halucináciami. Keď si matka neskôr syna z detského domova opäť vzala, už nikdy nebol ako predtým. Našiel si komosexuálneho partnera, ktorý ho zasvätil do pitia moču a jedenia výkalov. Fish trávil väčšinu voľného času na verejných kúpaliskách, kde sa ukájal pohľadom na nahé chlapčenské telá.
Vlkolak v New Yorku
Vo veku 20 rokov sa Fish presťahoval do New Yorku, kde pracoval ako prostitút, pričom znásilňoval deti až do doby, kým mu matka nezariadila sobáš. Z tohto zväzku vzišlo šesť detí. Okolo roku 1910 si našiel nového sexuálneho priateľa Thomasa Keddena. Vtiahol ho dos vojich sadomasochistických hrátok. Ťažko povedať, či s tým Kedden súhlasil, alebo bol Fishovou obeťou, každopádne na ťahanice s psychopatickým skoro-vrahom doplatil. Prišiel o časť penisu, ktorú mu Fisher v návale vzrušenia odrezal počas toho, ako ho mučil. Pôvodne plánoval Keddena zabiť, rozrezať a vziať si ho domov, horúce počasie ho však od brutálneho činu odvrátilo. Namiesto toho zacelil Keddenovu ranu, dal mu 10 dolárov a pusu na rozlúčku. Nikdy viac ho nevidel. Po návrate domov zistil, že ho manželka opustila. Vzala so sebou takmer všetko, s výnimkou šiestich detí. Fish sa tak stal otcom samoživiteľom a zhruba v tom čase sa u neho začala vyvíjať láska k bolesti. Vlastnoručne si ju spôsoboval. Neskôr, keď bol Fish za svoje ohavné činy zatknutý, bola pomocou vyšetrenia nájdená kopa klincov a ihiel zabodnutých v jeho tele. Okrem toho mu zachutilo surové mäsa a budovali sa u neho kanibalistické chúťky.
Vraždy
Fish na likvidáciu svojich obetí používal sekáčik na mäso, ručnú pílku a nôž. Zvyčajne si vyberal ľudí tmavšej pleti či postihnuté deti, pretože predpokladal, že v prípade ich zmiznutia nikto nebude vynakladať priveľa úsilia na odhalenie vraha. Jednou z jeho najznámenších vrážd je vražda mladej Grace Budd, ktorú odlákal z jej domu so zvolením jej vlastných rodičov na fiktívnu narodeninonú oslavu. Grace sa už domov nikdy nevrátila. Jediné, čo rodina od Fisha dostala, bol list s podpisom ich dcéry. Štruktúra textu aj ďalšie faktory však dokazujú, že to bola práca jej únoscu. Fish sa rodičom v liste vysmieval, neskôr sa však práve tento zdrap papiera stal dôvod, pre ktorý Fish skončil za mrežami. Fishovi boli priznané 3 brutálne vraždy, podľa jeho vlastných slov ich však bolo viac než 100. Vlkolak z Wysterie sa usmažil na elektrickom kresle v roku 1936.
Zdroj: wiki.com